PRO VITA ©  ROBERTAS SKRINSKAS PAMINKLAI NEGIMUSIEMS KŪDIKIAMS

LIETUVA AUSTRALIJA BALTARUSIJA ČEKIJA DOMINIKA ISPANIJA ITALIJA JAPONIJA JAV KANADA KATARAS KROATIJA LATVIJA LENKIJA NYDERLANDAI RUSIJA SLOVAKIJA UKRAINA VIETNAMAS
KRYŽIŲ KALNAS JURBARKAS PASVALYS KAUNAS ALYTUS DOMEIKAVA VILNIUS  LAPĖS  TELŠIAI LAZDIJAI DOMEIKAVA RAMYGALA ŠIAULIAI PANEVĖŽYS PAGĖGIAI TAURAGĖ PANARA ŠĖTA 

LENKIJA
Paminklų negimusiems vaikams žemėlapis. Spauskite ant žemėlapio.

LIUBONIS  prie Vartos upės, Poznanės metropolyje.

 

GLINIANKA - yra kaimas administracinėje Gminos Wiązowna apygardoje, Otwocko apskrityje, Mazovijos vaivadijoje, Lenkijos rytinėje ir centrinėje dalyje

2017 m. Visų Šventųjų dieną Gliniankoje, Šv. Wawrzyńca parapijos kapinėse pastatytas Angelo paminklas ir abortuotų ir kt. būdu mirusių negimusiųjų vaikų memorialas, kuriame bus galima laidoti negimusius vaikus. Angelo statulos projekto autorius Varšuvos dailės akademijos profesorius, hab. dr. Jacek Matusewicz, o pagamino iš Szydłowiec smiltainio Antony Ciężkowski, dailės akademijos dėstytojas. Nuo 2015 m. lapkričio 1 d. iki paskutinės dienos kapinėse ir parapijos bažnyčioje besilankančių parapijiečių ir aukotojų dosnumo dėka pavyko surinkti 26 000 zl. Tai leido padengti paminklo kapinėse pastatymo išlaidas.
https://tuwiazowna.pl/pomnik-dzieci-nienarodzonych/

NYSA – miestas pietvakarių Lenkijoje, prie Klodzko Nisos.

Idėja pastatyti šį paminklą kilo iš mano pastoracinės patirties dirbant su persileidusiomis moterimis - aiškina tėvas Faustinas Zatoka, paminklo negimusiems Nizoje iniciatorius ir Nysos Šv. Elžbietos parapijos kunigas.
- Jos dažnai jaučia kaltę, jų širdis yra plyšusi nuo skausmo. Jie negali atsisveikinti su mirusiu vaiku, nes jis neturi kapo. Čia bus jų nusiraminimo vieta. Tai taip pat turi būti maldos vieta toms moterims, kurios yra atlikusios abortą.
Paminklas yra paprastas, juodas kryžius su nulaužta širdimi, išmarginta marmuru. Paminklas pašventintas 2012 m. birželio 30 d., šeštadienį, kapinėse ul. Złotogłowickiej.
Nuo 2007 m. Lenkijos įstatymai pripažįsta, kad visi dar negimę vaikai, nepaisant nėštumo trukmės, turi teisę į orų laidojimą. Anksčiau tik vaikai nuo 22 nėštumo savaitės buvo traktuojami kaip žmonių lavonai. Dabar tėvai gali kreiptis į ligoninę dėl mirties pažymėjimo ir tada organizuoti įprastas mirusiojo laidotuves.
- Tokių atvejų neturime daug. Vis dėlto buvo net prašymų 6 savaičių vaisiui laidoti - prisipažįsta Nesos ligoninės direktorius Norbertas Krajczy. - Vaikų kūnai, kurių atsisakoma, yra traktuojami kaip, pvz., amputuotos galūnės, t.y. atliekos.
- Mes norime pabrėžti, kad tai taip pat žmogaus kūnas, kuriam reikia tinkamo orumo, - sako tėvas Faustinas Zatoka. - Vaiko siela jau yra su Dievu, tačiau svarbu, kad net artimiausieji žinotų apie savo brolį ar seserį ir kad jie galėtų melstis už jį.
Prieš mėnesį Lodzės miesto taryba pirmoji šalyje nusprendė, kad negimę vaikai, kurių nepasiėmė šeimos, laidotuvės vyks miesto sąskaita.

RADOM
Marijos Gyvybės Motinos paminklas, dar vadinamas paminklu negimusiems vaikams, stovi Marijos Motinos Gyvybės Motinos aikštėje, šalia Šventosios Trejybės bažnyčios. Autorė yra Lodzės menininkė Krystyna Sałdyga-Solska. Paminklą iškilmingai atidengė ir pasišventimo 1997 m. gruodžio 8 d. kardinolas Pranciškus Macharskis. Priešais paminklą yra plokštė su popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais. http://radom.city/index.php?n=Grafika.00945
TORŪNĖ, Šv. Antano parapija Anioł dzieci nienarodzonych

Kur kilo mintis parapijoje pastatyti negimusio vaiko angelo sargybinio statulą?
Tai buvo įkvėpimas, sklindantis ir iš išpažinties. Daug moterų pasakoja apie savo persileidimus. Jos skundžiasi, kad negalėjo paimti vaiko kūno iš ligoninės, kad neturėjo vietos, kur galėtų melstis už jo sielą. Be abejo, aš taip pat sutinku moteris, kurios buvo atlikusios abortą ir tik po metų suprato tikrąją savo poelgio prigimtį. Jau kurį laiką manyje sukosi mintis apie kažkokią atminimo formą. Ir pagaliau vieną dieną pas mane atėjo šeima, kuri prieš gimdymą buvo tiesiog praradusi dukrą. Jie paprašė palaidoti šį vaiką. Ir tada pagalvojau, kad atėjo tinkamas laikas įgyvendinti šią daigią idėją, ir šie tėvai jį taip pat labai palaikė. Pats tėvas iš šios šeimos patyrė angelišką intervenciją, kai kartą užmigo už vairo.
Paminklas buvo sukurtas pagal mūsų architekto Andrzejaus Ryczkos projektą, kuris suprojektavo mūsų bažnyčios ir jos apylinkių interjerą. Jis buvo raižytas iš granito, kurį pasiūlė mūsų parapijiečiai, p. Aleksandra ir Janas Dudowie, granito kasyklos netoli Strzegomo savininkai. Skulptorius Marianas Borkowskis iš Kielce 3 metus iš akmens bloko išgavo nuostabią Angelo figūrą. Paminklas į mūsų parapiją atkeliavo praėjusiais metais, tiksliai tą dieną, kai ... Lenkijos miestų, įskaitant Torunę, gatvėmis vyko juodosios eitynės. Mes to visai neplanavome. Šį įvykį traktuojame kaip ženklą.

Su Šv. Antano parapijos Torunėje klebonu kun.Wojciech Miszewski kalbėjo kunigas Piotro Prusakevičiaus CSMA ir Karolis Wojteczekas.  http://antoni-torun.pl/aniol-stroz-dziecka-poczetego-i-nienarodzonego/

VALBŽYCHAS (Wałbrzych) - miestas pietvakarių Lenkijoje, buvęs vaivadijos centras. Žemutinės Silezijos akmens anglies baseino centras.

2014 06 02 Moniuškos gt. esančiose savivaldybės kapinėse, prie koplyčios atidengtas paminklas ,,Pradėtiems ir negimusiems vaikams". Kai kurios moterys nori kuo greičiau pamiršti, tačiau kitos nori atsisveikinti su negimusiu vaiku. Ši vieta būtent joms buvo sukurta. Tai noras leisti atsisveikinti. Visas pasiruošimo procesas užtruko apie dvejus metus, tačiau idėja gimė daug anksčiau. Buvo sukurtas paminklo projektas ir pradėta ieškoti žmonių, kurie galėtų padėti jį įgyvendinti. https://m.walbrzyszek.com/pomnik-dzieciom-poczetym-a-nienarodzonym-24825

GOŃCZYCE, 50 mylių į pietryčius nuo Varšuvos.

Lenkijos gyvybės gynėjai Gończyce 2020 12 12, šeštadienį susirinko laidoti 640 negimusių kūdikių, kurie mirė nuo abortų, persileidimų. Siedlce vyskupas Kazimierz Gurda aukojo Šv. Mišias Gończyce Švenčiausiosios Trejybės bažnyčioje. Homilijoje jis sakė: „Šie vaikai turi teisę į vertą laidojimą, nes jie yra asmenys nuo apvaisinimo momento. Teisė į gyvybę yra teisė, kurios negalima atimti niekam ir visų pirma neapginamiems vaikams įsčiose“. Vaikai buvo palaidoti vietos kapinėse. Jie buvo surinkti iš varšuvos ligoninių. Inicatyva parodė Maria Bienkiewicz iš Naujojo Nazareto fondo, kuri laidotuves negimusiems vaikams organizuoja nuo 2005 m. Foto: (Bogdan Romaniuk via CNA) https://angelusnews.com/news/life-family/funeral-mass-for-640-unborn-children-is-held-in-poland/