PRO VITA ©  ROBERTAS SKRINSKAS PAMINKLAI NEGIMUSIEMS KŪDIKIAMS

LIETUVA AUSTRALIJA BALTARUSIJA ČEKIJA DOMINIKA ISPANIJA ITALIJA JAPONIJA JAV  KROATIJA LATVIJA LENKIJA NYDERLANDAI RUSIJA SLOVAKIJA UKRAINA
KRYŽIŲ KALNAS JURBARKAS PASVALYS KAUNAS
KRYŽIŲ KALNAS ALYTUS DOMEIKAVA VILNIUS  LAPĖS  TELŠIAI LAZDIJAI DOMEIKAVA RAMYGALA ŠIAULIAI PANEVĖŽYS PAGĖGIAI TAURAGĖ PANARA ŠĖTA

2008 metais atidarius Moters ir vaiko kliniką šalia pagrindinio įėjimo atsirado ir balta angeliuko skulptūra „Aš noriu gyventi“. Šia skulptūra pagerbti negimę vaikai. Ją sukūrė  skulptorė, dailininkė, pedagogė Birutė Kasperavičienė su vyru Kaziu.
Jos autorė pasakoja, kad pirmoji mintis buvo pagerbti ir įamžinti negimusius vaikus. Geriausiai tiko liūdno balto angelo idėja.
„Baltas marmuras ant granitinio pagrindo. Jis kiek dėmėtas, bet čia toks marmuras. Parinkau angelui tokią pozą, kokia vaikutis būna mamos pilvelyje“, – apžiūrėdama baltąją skulptūrą pasakoja ponia Birutė.
Keistai jautėsi, kai buvo paprašyta atkurti Rozalime (Pakruojo r.) sudaužyto angelo skulptūrą. Atvežė jai maišą duženų ir nuotrauką. Moteris prikėlė angelą naujam gyvenimui, nulipdžiusi gipsinį maketą, nuvežė lieti iš bronzos į Estiją.
„Bronza – vertingas, tamsus metalas. Užkėlėme angelą, o čia kad pakils triukšmas! Kodėl angelas juodas? Vietos valdžia ėmėsi priemonių – nudažė bronzinį angelą baltais dažais. Tada jau miestelėnams įtiko. Kurioziška“, – šypsojosi B. Kasperavičienė. Šiaulių kraštas 2015 08 14 http://www.skrastas.lt/?data=2015-09-25&rub=1144521111&id=1439482654&pried=2015-08-14 Giedriaus Baranausko ir Jono Tamulio nuotr.