Jaunuoliai norėtų turėti vaikų su savo teisėtais sutuoktiniais. Vaikai gimsta, tačiau kartais... tarsi kitos rasės, savo giminei nebūdingo charakterio ar elgsenos. Ilgainiui gimdytojai ir palikuonys pasijunta it svetimi. Karma, psichologinės skirtybės ar kartų konfliktas? Dažniausiai būna taip, tačiau yra dar vienas svarbus veiksnys - telegonijos efektas. Prieš 150 metų arklių augintojai, išvedantys naujas veisles, nutarė sukryžminti arklį su zebru. Bandymai nepavyko: neužsimezgė nė viena “arklinio zebro” ląstelė. Ilgainiui šį eksperimentą pamiršo, tačiau... po kelerių metų veislinės kumelės, sukergtos su tikrais veisliniais arkliais, ėmė ir atsivedė... dryžuotus kumeliukus. Mokslininkai kraipė galvas - taip zebrų ir neapvaisintos, keliskart atsivedusios puikius grynakraujus palikuonis kumelės nei iš šio, nei iš to atsivedė kažkokius mišrūnus? Apstulbęs mokslo pasaulis šį reiškinį pavadino telegonija. Profesoriaus Flinto, Felikso Ledanteko ir kitų bandymai su įvairiomis gyvūnų rūšimis atskleidė tą patį fenomeną. Tai nesukrėtė šik šunų veislių specialistų. Jie seniai žinojo: jei nors kartelį kalė pasibėgios su kukliu nekilmingu kiemo margiuku ir jeigu po to ir neatsives šunyčių, vis dėlto net tolimoje ateityje grynaveislių šunelių nelauk, nors jų tėvas būtų ir pats Šunų Lordas. Šią išmintį žino kiekvienas šunų augintojas. Svarbiausia kitkas: ar telegonijos efektas veikia ir žmones? Po daugybės eksperimentų mokslininkai nustatė: deja, taip, telegonijos efektas skirtas ir žmonėms! Baisiausia - čia jis pasireiškia stipriau nei gyvūnams! Nuo šio lemtingo akimirksnio tam tikrų (?!) žmonių pastangomis eksperimentai mikliai buvo baigti, jų rezultatai - paslėpti ar sunaikinti. Tačiau yla visada išlenda iš maišo, ypač moksle. Audringa pasaulio šalių komunikacijos plėtra, seksualinė revoliucija, AIDS, apsigimimai, savižudybės ir žmogžudystės, kartų konfliktai ir šeimyniniai nesutarimai privertė skubiai prisiminti senutę telegoniją.
Žinomi faktai: por no grafijos, pro stit ucijos, narkomanijos ir laisvosios meilės epochoje kai kuriose šeimose nei iš šio, nei iš to gimsta beje, absoliučiai teisėti vaikai, tačiau - “nei į tėvelį, nei į mamytę”. Klastingas genų žaismas ar - telegonija? Genetikos specialistai tvirtina, kad tokių “savų-nesavų” palikuonių atsiradimo priežastis - genetinė chromosomų grandinės mutacija, kurią kažkada sukėlė atsitiktiniai nesantuokiniai ryšiai. To negana - telegonijos mokslas įrodė, kad perduodami ne tik išoriniai, bet ir vidiniai buvusio seksualinio partnerio požymiai. Mūsų senoliai tą žinojo - gal todėl taip griežtai būdavo baudžiami merginų prievartautojai, suvedžiotojai, o laisvo elgesio moteriškės niekinamos ir baudžiamos. (Tikėta, kad atsitiktinius meilužius jos tarsi virusais užkrečia ankstesnių savo partnerių nuodėmėmis - polinkiu į girtavimą, vagystę, homoseksualizmą ir pan.) Ir ne tik jos - buvo manoma, kad daug moterų mylėjęs vyriškis savo nekaltai nuotakai irgi primeta buvusių mylimųjų vidinius bruožus, ir jo teisėti vaikai, ypač - mergaitės, gali išaugti lengvabūdžiai ir - nemylėti motinos. O ištekėjusiųjų “be vainikėlio” moterų vaikai esą mažiau mylės tėvą... Kad ir kaip ten būtų, tačiau naujų telegonijos atradimų šviesoje močiutės prisakymai vaikaičiams “saugoti žalią rūtą” atrodo nebe tokie naivūs. Minesotos universiteto (JAV) eksperimentinės medicinos centro specialistai teigia įrodę, kad jaunuolių nekaltybė - ir moralinė, genetinė kategorija, o palaidi seksualiniai ryšiai sulig kiekvienu nauju partneriu pamažu keičia įgimtą genetinę informaciją. Kuo daugiau iki teisėtos santuokos buvę tokių ryšių, tuo stipriau užteršta chromosomų grandinė ir tuo mažiau šansų savo išrinktąjį (-ąją) apdovanoti ne tik juridiškai ir fiziškai, bet ir dvasiškai teisėtu, mylinčiu bei geru palikuoniu. Davatkiška, dogmatiška ir šiurpiai fatališka? Tegu nenusimena tie, kuriems “žalių rūtų” iki vestuvių išsaugoti nepavyko. Išeitis yra visada - šiuo atveju iš moralinės aklavietės mokslininkus ir nusidėjėlius išvedė ne kas kita, kaip ekstrasensai.
Minesotos laboratorijos specialistai 1996-ųjų rudenį telegonijos metodu tyrė 15 savo noru pasisiūliusių asmenų chromosomų grandinės užterštumą. Rezultatai buvo netikėti: iš septynių gana laisvai prieš vestuves gyvenusių vyriškių 3 asmenų chromosomose mutacijų nepastebėta; iš 8 moterų 6 nerasta jokio užterštumo! Kodėl? Skubiai į pagalbą buvo iškviesti Kalifornijos parapsichologinių tyrimų centrų bioenergetikai. Po testavimo paaiškėjo - tie 8 “švarūs” asmenys sukūrė santuoką vedini meilės, buvo ištikimi savo antrajai pusei, dori piliečiai ir geri, pasiaukojantys tėvai. 6 iš 8 buvo sutuokti šventikų, 4 jų prieš tuoktuves atliko išpažintį ir pan. Beveik visi “švaruoliai” turėjo vienokių ar kitokių kūrybinių polinkių - tapė, rašė eiles, muzikavo. Ekstrasensų pirmoji išvada buvo tokia: stiprios, pareigingos ir tikrai mylinčios asmenybės ilgainiui tarsi energetiškai sudegina chromosomų taršą, taigi jų palikuonims tėvų ikisantuokinių seksualinių ryšių informacija neperduodama. Antroji išvada: taršą naikina ir tikra atgaila bei nuoširdus ketinimas gyventi santuokoje dorai. “Matyt, pasiruošimas santuokai ir vestuvių apeigos turi dar ir šią ugninę valomąją prasmę”, - teigė JAV bioenergetikas Maiklas Klinfordas.
Naujai atrasta informacija apie seniai žinomą telegonijos efektą į žiniasklaidą skverbėsi lėtai ir sunkiai: trukdė kai kurie žurnalistai, kultūros veikėjai, tam tikros verslininkų grupuotės. Uždanga prasiskleidė, kai 1997-ųjų rudenį Prancūzijos koledžų moksleivės, išgąsdintos Europą užgriuvusios AIDS, abortų ir neištikimybių epidemijos, įkūrė slaptą organizaciją “PAGARBA”. Jos narės (tokių kol kas nedaug) duoda priesaiką saugoti nekaltybę iki pat vestuvių ir, gink Dieve, netekėti už donžuano. Net jeigu tektų likti vienišai... “Tikime, kad mūsų organizacija plėsis, - “Kurjer” korespondentui pareiškė jos prezidentė septyniolikmetė Margarita Valon. - Jau turime pasekėjų Skandinavijoje, Danijoje, Italijoje... Merginoms įgriso tas banalus laisvas seksas. Jis paseno; vėl prasideda laiškų, švelnių pokalbių, romantiškos meilės, ištikimybės ir riterių epocha. Tai suteikia sielai sparnus, tai suteikia moteriai galimybę rinktis, kuriam, geriausiai ir garbingiausiam, ji atiduos save, savo gyvenimą ir savo būsimus vaikus. Be to, tai taip beprotiškai romantiška - iš tiesų pirmoji tavo vestuvių naktis... Kaip devynioliktame amžiuje”. Parengė Agnė Tarvydaitė |
O čia yra jūsų žinutės mums
gabija 2000 m. birželio 5 d., pirmadienis, 13:04:10
Arine 2000 m. kovo 24 d., penktadienis, 14:13:51
Antanas 2000 m. vasario 10 d., ketvirtadienis, 12:39:04
Giedre 1999 m. spalio 13 d., trečiadienis, 10:15:20
Gaivus Alus 1999 m. liepos 25 d., sekmadienis, 10:02:43
Lina 1999 m. sausio 28 d., ketvirtadienis, 17:31:04
Diana 1999 m. sausio 22 d., penktadienis, 12:26:56
Renata 1999 m. sausio 18 d., pirmadienis, 17:12:00
Jolanta 1999 m. sausio 8 d., penktadienis, 15:24:31
Kristina 1999 m. sausio 6 d., trečiadienis, 17:02:56
xxx 1999 m. sausio 6 d., trečiadienis, 12:37:16
Egidijus 1999 m. sausio 5 d., antradienis, 14:51:32
Wyman Brent 1999 m. sausio 4 d., pirmadienis, 18:27:08 "Moteris" |